Genel

Kıyamet Sonrası Büyük Markalar

Temmuz 5, 2018

author:

Kıyamet Sonrası Büyük Markalar

Mike Winkelmann’ın Behance üzerinden ütopyalar ile ilgili projeler oluşturuyor. Bilim kurgu senaryoları üzerinden alternatif dünya hakkında fikirleri ile ilgi çekiyor. Yaklaşık 10 yıldır devam ettirdiği “Everyday” adlı projesi kendi çapında büyük bir evren. Geçtiğimiz günlerde “Fallen Giants” isimli bir seriyi yine bu evrenin bir parçası olarak yarattı.

Fallen Giants, teknoloji dünyasındaki dev markaların, olası bir kıyamet sonrasında ne hale geleceği hakkında fikirler yürütüyor ve bunları görselleştiriyor. Projede; Amazon, Apple, Google, Netflix, Microsoft gibi markalar bulunmakta. Çalışmalarda her sektörde olduğu gibi teknoloji devlerinin de bir zaman sonra popülerliklerinin söneceğini görüyoruz.

Çalışmalarda asıl dikkat çekilmek istenen nokta ise, bu şirketlerin git gide küçülerek sadece bir kaç konteynıra sığacak bir hale bürünmesi. Koskoca apple’ı, microsoft’u birer konteynır kalıntısı olarak görüyoruz. Apple bu bitik halde bile esprili bir şekilde sadeliğini koruyor. Google’ın hala bir kaç teknolojik aleti bulunmakta ve bir şekilde piyasaya ayak uydurmaya çalışıyor. Netflix ise gördüğünüz gibi eski ve bozuk televizyonlardan oluşan bir çöplük. Amazon bu serideki Google’dan sonraki en iyi durumdaki şirket. Hala kullanılabilir bir güneş paneli ve ufak tefek aletleri bulunmakta.

Mike’ın “Fallen Giants” serisi oldukça gerçekçi senaryolarla dolu. Her şeyin elbet yok olacağını bize çok güzel özetliyor.

mike winkelmann

One Comment
  1. kadiralp

    Deneme 1

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir