Genel

Bir Adada Kaç Gün Hayatta Kalabilirsin?

Temmuz 5, 2018

author:

Bir Adada Kaç Gün Hayatta Kalabilirsin?

Bir adada kaç gün hayatta kalabilirsin? “Island Time VR” ile bu sorunun cevabını deneyimleyerek öğrenebilirsin. Island Time VR” 3 Nisan’da bütün sanal gerçeklik platformlarında pazara sunulacak. Oyunun detayları ve türkçe ilk bakışı yazının devamında.

Gün geçmiyor ki VR platformunda yeni bir oyun daha çıkmasın. Sanal Gerçeklik dünyasına giren kullanıcıların sayısı her geçen gün artıyor. Haliyle üretilen head-set ler ve uygulamalar da kendini geliştirmeye ve yenilik üstüne yenilik katmaya devam ediyor.Bu günkü konumuz bir oyun hakkında. Bu oyun “Islan Time VR”. Bir tür hayatta kalma oyunu olan Island Time VR, 3 Nisan’da PSVR, Oculus Rift, HTC Vive ve diğer Steam VR uyumlu head-set ler için 15 $ karşılığında piyasaya sürülecek.

Oyunun temel amacı, bir adada kendi kendinizi öldürebileceğiniz 5 yolu, size eğlenceli bir şekilde yaşatmak. Oyunun başında sizi konuşan bir yengeç karşılıyor, size bazı komutlar vererek; yiyecek bulmanızı, ateş yakmanızı yada birden ortaya çıkan tehlikeli canlıları öldürmenize yardımcı oluyor.

Oyun Sanal Gerçeklik VR platformunda olduğu için sürekli bir aksiyon içerisinde olacaksınız. Yeri gelecek kendi kendinizi yakacaksınız, yeri gelecek martı sizin yemeğinizi çalacak hatta yeri gelecek kendi topladığınız yemeği sakarlığınız yüzünden kaybedeceksiniz. Tabi ki oyun sizin hayatta kalmanız konusunda o kadar da cimri davranmıyor. Sürekli yenilenen kaynaklar mevcut ancak bunların yenilenmesi için, bir takım görevleri kendi elde ettiğiniz alet edavatlar ile yapmanız gerekiyor. Ama şimdiden bir uyarı, bu görevleri yaparken ağırdan alırsanız ve saatinizi kontrol etmezseniz hiç beklemediğiniz bir anda tahtalı köyü boylayabilirsiniz.

Bunların hepsini oda kadar bir adada daha fazla hayatta kalmak için yapacaksınız. Daha fazla diyorum çünkü bu oyunda ölmek kaçınılmaz son. Ne kadar hayatta kalırsan kal yine de her canlı gibi sende öleceksin. Oyunun en çok hoşuma giden kısmı aslında burası oldu. Kendi içinde varoluşsal metaforlar barındırıyor ve oynayana kendi ölümünden sorumlu olduğu duygusunu yeterince hissettiriyor.

Oyun tabi ki bu 5 ölüm yolu ile sınırlı değil. Flight School Studio’nun Yaratıcı Direktörü Adam Volker, “Oyunun zorluk seviyesi ve gizemleri, çok sefer oynandıkça çözülebilecek biçimde tasarlandı. Oynayan kişi, her oyunda farklı bir materyali veya yiyeceği keşfedebilecek ve bunu kullanarak, deneme yanılma yoluyla elde ettiği deneyimler ile birlikte hayatta kalma süresini sürekli arttırabilecek.” dedi.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir